Blog

Rehabilitacja Olsztyn

Jeżeli jesteś z Olsztyna to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Rehabilitacja domowa – jest alternatywą dla osób które nie mogą skorzystać z terapii w gabinecie, np. w wyniku problemów z lokomocją, czy bardzo silnym bólem. Stosuje się tutaj przenośny stół do masażu i rehabilitacji. Pomaga zaoszczędzić czas zapracowanym osobom, eliminując drogę dojazdu.

Rwa kulszowa- zespół bólowy wywołany uciskiem dysku międzykręgowego na korzenie nerwowe stanowiące nerw kulszowy. Charakteryzuje się silnym bólem lędźwi promieniującym do pośladka, a bardzo często nawet do łydki i palców u nogi. Terapia polega na stopniowym odbarczeniu ucisku na korzenie nerwowe, zmniejszaniu napięcia mięśni powodując usunięcia bólu, a w końcowym etapie trening stabilizujący kręgosłup. Niezmiernie ważne jest także zachowywanie odpowiedniej profilaktyki w celu uniknięcia nawrotu incydentu bólowego.

Terapia manualna – jest to forma leczenia zaburzeń narządu ruchu, będąca jedną z dziedzin fizjoterapii . Oparta jest na dogłębnej wiedzy medycznej, a w szczególności na anatomii, fizjologii i biomechanice. Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Podstawą tutaj jest precyzyjny wywiad, dokładne badanie pacjenta oraz ocena obrazów radiologicznych.

Podczas terapii stosuje się techniki mobilizacji i manipulacji stawów, prace na tkankach miękkich jak mięśnie czy więzadła oraz leczenie odruchowe. Doskonałe efekty uzyskuje się u pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa, rwę kulszową, dyskopatie, bóle barków oraz bioder, sztywność karku, bóle i zwroty głowy pochodzenia szyjnego. Celem jest zlikwidowanie dolegliwości bólowych, przywrócenie prawidłowej ruchomości stawom.