Blog

Masaż Ostróda

Jeżeli jesteś z Ostródy to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Wśród zabiegów należących do fizjoterapeutycznych znajduje się masaż, będący jednocześnie jedna z najstarszych metod występujących w medycynie naturalnej. Wpływ masażu na organizm jest bardzo duży, bowiem rozluźnia, mobilizuje i usprawnia. Zabieg polega na rytmicznym uciskaniu z odpowiednia siłą miejsca obolałego. Masaże wykonuje się na specjalnych stołach do masażu z użyciem środków poślizgowych jak między innymi oliwka. Wybór typów masaży jest bardzo duży, podstawowymi są masaż klasyczny i leczniczy, jednak istnieje też wiele wyspecjalizowanych rodzajów masażu jak sportowy, poprzeczny, relaksacyjny czy tajski. 

Dzięki wspólnym elementom masażu klasycznego i leczniczego można uzyskać podobne efekty w zakresie usprawniania pacjenta i poprawy jego kondycji fizycznej. Rolą masażu jest przede wszystkim poprawa funkcjonowania stawów oraz mięśni, ukrwienia jak i redukcja bólu, napięcia. Aby uzyskać efekt masażu partie ciała uciska się, głaszcze, oklepuje i ugniata jak tez wyciska. 

Masaż leczniczy zalecany jest osobom z dolegliwościami po kontuzjach i urazach. Zabiegi minimalizują odczucie bólu pleców, szyi jak również nóg, rak, barków. To doskonała metoda na usprawnienie sportowców jak również korzyścią z masażu jest niwelowanie stresu i stanów napięciowych.