Blog

Rehabilitacja Biskupiec

Jeżeli jesteś z Biskupca to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Do leczenia zaburzeń narządu ruchu stosowana jest powszechnie i z powodzeniem terapia manualna. Przynależy ona do fizjoterapii, jednakże wiąże się ze znajomością anatomii i biomechaniki, jak i fizjologii. Dzięki terapii manualnej leczone i badane są stawy obwodowe, jak i schorzenia kręgosłupa. Aby się powiodła wymagane jest gruntowne rozpoznanie za pomocą obrazów RTG i wywiadu z chorym. Terapia manualna to praca na więzadłach i mięśniach w obrębie tkanki miękkiej skupiona na leczeniu odruchowym i mobilizacji stawów.

Skuteczność terapii manualnej widoczna jest u chorych, którzy odczuwają dolegliwości kręgosłupa bądź rwy kulszowej. Również efekt terapii widać u pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami dyskopatii, barków oraz bioder, jak sztywności karku. Terapią manualna leczone są także zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i problemy zdrowotne z tym związane.

Doskonałą metodą na leczenie dolegliwości w domu jest rehabilitacja domowa, możliwa dzięki przenośnym stołom do masażu i ofertom fizjoterapeutów dojeżdżającym do pacjenta. Powodów rehabilitacji domowej może być wiele od silnego bólu, przez ograniczenie mobilności aż po brak czasu na odległe dojazdy do placówek rehabilitacyjnych.