Blog

Rehabilitacja Dobre Miasto

Jeżeli jesteś z Dobrego Miasta to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Jedną z wielu technik należących do fizjoterapii jest terapia manualna, która szczególną wagę przykłada do znajomości anatomii, jak i fizjologii i biomechaniki. Badanie oraz leczenie poprzez terapię manualną polega na zebraniu obszernego wywiadu z pacjentem, a także rozpoznaniu między innymi na podstawie zdjęć rentgenowskich. Technika ta bazuje na stosownym ucisku tkanek miękkich, co prowadzi do mobilizacji stawów jak i wspiera leczenie odruchowe.

Z zabiegów terapii manualnej korzystają sportowcy odnoszący kontuzje, ale też pacjenci którzy są w trakcie leczenia i rekonwalescencji po operacji, czy urazie, a nawet w stanach przewlekłych stresu i napięcia. Terapia manualna przydatna jest zarówno przy rwie kulszowej jak i przy bólach głowy z zawrotami. Jej zadaniem jest eliminacja bólu i usprawnienie narządu ruchu.

Konkurencją dla zabiegów fizjoterapeutycznych w ośrodku rehabilitacji jest rehabilitacja domowa polegająca na masażach w domu. Nasilony ból, specyfika schorzenia mogą uniemożliwiać poruszanie się, stąd propozycja zabiegów w domu. To także oferta dla osób zapracowanych nie mających innej możliwości podania się zabiegom. Do wykonania masaży nie jest potrzebny gabinet, wystarczy przenośny stół do masażu, stąd zabiegi domowe nie odbiegają swą skutecznością od tych w placówkach medycznych.