Blog

Rehabilitacja Działdowo

Jeżeli jesteś z Działdowa to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Zaburzenia narządu ruchu leczy przede wszystkim terapia manualna należąca także do fizjoterapii. Prowadzenie terapii manualnej opiera się na wyjątkowo szczegółowym wywiadzie z chorym jak i wiedzy w obszarach biomechaniki, fizjologii oraz anatomii. Terapia manualna zalecana jest w leczeniu kręgosłupa oraz sprawności stawów obwodowych z uwzględnieniem zdjęć RTG oraz wywiadu z pacjentem. Rehabilitacja tą metodą bazuje na pracy na tkankach miękkich poprzez mobilizację stawów i leczenie odruchowe.

Z efektów terapii manualnej zadowolone są w szczególności osoby cierpiące na długotrwałe bóle kręgosłupa, jak i odczuwające ból z powodu rwy kulszowej, dyskopatii, czy bólu barków oraz bioder. Terapia manualna sprawdza się także przy leczeniu sztywności karku i bóli głowy związanych z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Głównym celem terapii manualnej jest pozbycie się bolesności i przywrócenie sprawności stawów.

Rehabilitacja domowa to doskonały sposób na leczenie osób o ograniczonej mobilności i cierpiących z powodu nasilonego bólu. To również alternatywa wobec zabiegów oferowanych w poradniach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla osób zabieganych i nie chcących tracić czasu na dalekie dojazdy. Do wykonania terapii potrzebny jest tylko odpowiedni stół, z którym to stołem przyjeżdża do domu pacjenta rehabilitant.