Blog

Rehabilitacja Iława

Jeżeli jesteś z Iławy to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Terapia manualna to jedna z form rehabilitacji zaliczanej do gałęzi fizjoterapii. Znajomość anatomii i fizjologii a także biomechaniki leży u jej podstaw. Dzięki terapii manualnej można leczyć i badać stawy oraz kręgosłup, aczkolwiek prócz wywiadu z pacjentem potrzebne jest także zdjęcie zmian RTG. Praca masażysty w ramach terapii manualnej bazuje na uciskaniu tkanek miękkich, leczeniu odruchowym i dążeniu do mobilizacji stawów.

Terapii manualnej poddają się sportowcy i osoby po zabiegach, urazach, jak i osoby żyjące w długotrwałym stresie, z przewlekłym bólem kręgosłupa, barków, kończyn czy karku. Zabiegi terapeutyczne pomagają w leczeniu rwy kulszowej jak i sztywności okolicy karku, bólów i zawrotów głowy. Założeniem terapii manualnej jest zlikwidowanie przyczyn dolegliwości i uwolnienie pacjenta od bólu.

Alternatywnym sposobem na rehabilitację poza ośrodkiem medycznym jest rehabilitacja domowa. Nie trzeba się martwić o dojazd ani o wyposażenie domu, bowiem masażysta przyjeżdża do domu pacjenta mając rozkładany stół do masażu i wykonuje zabieg. Z tej opcji korzystać można w razie braku czasu na zabiegi tradycyjne jak i w sytuacji napadu bólu, ograniczonej ruchomości.