Blog

Rehabilitacja Lidzbark Warmiński

Jeżeli jesteś z Lidzbarka Warmińskiego to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Terapia manualna leczy narząd ruchu, to jej główne zadanie. Metoda lecznicza terapii manualnej mieści się w zakresie fizjoterapii, która zobowiązuje do znajomości anatomii i fizjologii a także doskonałej orientacji w biomechanice. Za pośrednictwem terapii manualnej leczy się i bada kręgosłup jak i stawy obwodowe. Jednak dla skuteczności i bezpieczeństwa terapii konieczna jest współpraca z pacjentem w postaci wywiadu oraz zapoznania się z obrazami rentgenowskimi zmian. Terapia opiera się na leczeniu odruchowym i mobilizowaniu stawów poprzez rehabilitacje tkanki miękkiej i wpływ na więzadła, mięśnie.

Terapia manualna przynosi efekty u wszystkich z dolegliwościami przewlekłego bólu a zwłaszcza i cierpiących na bóle kręgosłupa, również rwę kulszową i dyskopatię. Pomaga także w stanach sztywności karku, bóli barkowych czy biodrowych. Terapią manualną pomóc można osobom ze schorzeniem kręgosłupa szyjnego i cierpiącym na bóle oraz zawroty głównym spowodowane uciskiem w odcinku szyjnym. Dzięki zabiegom terapii istnieje możliwość pokonania bólu stawów i usprawnienie stawów.

Inną możliwością poza placówką medyczną jest rehabilitacja domowa. Korzystają z niej nie tylko osoby zapracowane i nie mające czasu na dojazdy na zabiegi ale i ci którym ból nie pozwala się ruszać i są bardzo ograniczeni ruchowo. Do przeprowadzenia zabiegu wystarczy przenośny stół do masażu, dlatego skorzystać z zabiegu rehabilitacyjnego w domu jest tak prosto.