Blog

Rehabilitacja Morąg

Jeżeli jesteś z Morąga to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Rozwiązaniem dla osób unieruchomionych w domu jest rehabilitacja domowa. Zabiegi w domu możliwe są dzięki przenośnemu stołowi do masaży, z którym rehabilitant odwiedza chorego wykonując zabieg w domu. Z tej formy leczenia korzystają osoby z nasilonym bólem, czy ograniczoną mobilnością ale i ci którzy są zbyt zapracowani, by dojeżdżać na zabiegi poza domem.

Terapia manualna jest jedną z technik wykorzystywanych w leczeniu i badaniu dysfunkcji narządu ruchu. Metoda ta zalicza się do fizjoterapii z uwzględnieniem bardzo dobrej znajomości anatomii oraz biomechaniki i fizjologii. Terapią manualna leczone są stawy obwodowe ale także zwyrodnienia kręgosłupa poprzez prace na tkankach miękkich i wpływie n odruchy, mobilność stawów. W tym celu niezbędny jest wywiad z pacjentem oraz zapoznanie się z obrazem rentgenowskim zmian.

Efektywność terapii widoczna jest zwłaszcza pośród pacjentów cierpiących przewlekle, skarżących się na ból kręgosłupa, barków i bioder, czy bóle związane z rwą kulszową i dyskopatią. Z uwagi na dobroczynne skutki terapii manualnej polecana jest ta metoda również dla osób ze sztywnością karku i problemami wynikającymi z dysfunkcji w odcinku szyjnym kręgosłupa. Po terapii manualnej oczekiwać można likwidacji bólu jak i usprawnienia stawów, ich mobilizacji.