Blog

Rehabilitacja Olsztynek

Jeżeli jesteś z Olsztynka to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

W zaburzeniach narządu ruchu polecana jest terapia manualna, która również należy do dziedziny fizjoterapii. Wymaga doskonałej znajomości anatomii, fizjologii jak i biomechaniki. Poprzez terapię manualną badane i leczone są stawy obwodowe i kręgosłup. Niezbędne do jej przeprowadzenia są wywiad z pacjentem jak też obrazy RTG. w czasie terapii pracuje się na tkankach miękkich (mięśniach i więzadłach) oraz skupia się na leczeniu odruchowym mobilizując w ten sposób stawy.

Efekt terapii manualnej widoczny jest w szczególności u osób z przewlekłym bólem kręgosłupa, rwy kulszowej, dyskopatią, bólem barków oraz bioder, jak również pacjentów z uporczywą sztywnością karku, bólami i zawrotami głowy o podłożu zmian w kręgosłupie szyjnym. Terapia manualna ma zadanie likwidację dolegliwości oraz usprawnienie stawów, ich ruchomości.

Jedną z alternatyw dla fizjoterapii w placówkach medycznych jest rehabilitacja domowa, sprawdzająca się u osób z silnym bólem, jak i tych dla których problem stanowi poruszanie się. Wówczas zastosowanie znajduje przenośny stół do masażu. To rozwiązanie dla zapracowanych, dla których dojazdy mogą stanowić przeszkodę w korzystaniu z zabiegów.