Blog

Rehabilitacja Ostróda

Jeżeli jesteś z Ostródy to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Cierpiąc na zaburzenia narządu ruchu warto spróbować terapii manualnej. Jest to również część fizjoterapii, jednak by była skuteczna i prawidłowo wykonana wymaga od rehabilitanta znajomości anatomii, fizjologii a także biomechaniki. Za pomocą terapii manualnej badane są i leczone stawy obwodowe jak i schorzenia kręgosłupa. Do wykonania zabiegów terapeutycznych wymagany jest obraz radiologiczny oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z chorym. Terapia manualna polega na leczeniu odruchowym i mobilizacji stawów przez wpływ na tkanki miękkie.

Na efekty jakie przynosi terapia manualna mogą liczyć zarówno osoby z przewlekłym bólem pleców jak i kręgosłupa czy rwy kulszowej, prócz tego z dobrodziejstwa terapii manualnej korzystają z powodzeniem osoby cierpiące na dolegliwości barków i bioder, czy ze sztywnością karku i zwyrodnieniem odcinka szyjnego kręgosłupa, dyskopatią. Kluczowym zadaniem stojącym przed terapią manualna jest uruchomienie stawów, poprawa ich funkcji jak i zniwelowanie stanów bólu.

Osoby nie mające zbyt wiele czasu na zabiegi, jak i ci dla których wyjście z domu wiąże się z dużym bólem czy osoby unieruchomione mogą skorzystać z zabiegów leczniczych w postaci rehabilitacji domowej. Zaletą tej formy rehabilitacji jest dopasowanie grafiku masażysty do potrzeb i możliwości pacjenta. Dzięki przenośnemu stołowi do masażu zabieg można przeprowadzić poprawnie i bezproblemowo.