Blog

Rehabilitacja Szczytno

Jeżeli jesteś ze Szczytna to moja oferta jest właśnie dla Ciebie.

Terapia manualna, element fizjoterapii jest skuteczną metodą w leczeniu narządu ruchu. By podjąć leczenie przy pomocy terapii manualnej należy przeprowadzić szczegółowy i precyzyjny wywiad z pacjentem jak i zapoznać się ze zdjęciami RTG. zabiegi terapii manualnej opierają się na oddziaływaniu na mięśnie i więzadła dążąc do mobilizacji stawów i poprawy odruchów.

Na efektywność terapii manualnej należy zaczekać, jednak jej skuteczność chwalona jest przez pacjentów którym pomogła na bóle przewlekłe związane z dyskopatią, kręgosłupem, również szyjnym i bólami, zawrotami głowy. Terapia manualna to również idealna metoda rehabilitacji dla chorych na rwę kulszową, czy cierpiących na ból barków, biodra bądź sztywność w okolicy karku. Podstawowym celem terapii jest przywrócenie ruchomości i sprawności stawów, a co z tym również związanie zlikwidowanie bólu.

Konkurencyjna względem stacjonarnych zabiegów jest rehabilitacja domowa oparta na zabiegach w domu pacjenta. Masaże wykonywane są na przenośnym stole do masażu, a zabiegi te poleca się zarówno osobom o dużym natężeniu bólu, osobom po urazie z ograniczonym stopniem mobilności jak i tym którzy nie mają czasu na masaże w godzinach pracy ośrodków rehabilitacji.